Nabídka portálu pro učitele a další pedagogy

Portál Talentovaní.cz přináší všem pedagogům, kteří mají zájem se v problematice nadání a nadaných zorientovat, rozšířit si svůj obzor, informovat se o nejnovějším vývoji této oblasti zejména v ČR následující.

Vhodným pozváním do rozpoznávání nadání může být toto video

Aktuální upozornění na akce vážící se k tématu, novinky v oboru apod můžete sledovat v rubrice Aktuality.

Databázi aktivit pro žáky, učitele a další pedagogy najdete v rubrice Aktivity. Lze v ní přehledně vyhledávat podle více kriterií. Další nabídku NIDV vztahující se nejen k nadání naleznete na webu NIDV.

Metodické materiály pro různé stupně vzdělávání, které může učitel při práci s nadanými žáky využít, jsou v sekci Metodické materiály

Příručky, které učitel může využít pro práci s nadanými žáky, odborné články, studentské práce, legislativa, populární články a další texty přímo dostupné v elektronické podobě v rubrice Články převzaté . V těchto kategoriích můžete v rubrice vyhledávat. 

Doporučenou literaturu pro žáky, učitele, rodiče najdete pod stejnou volbou v rubrice Knhy. Ostatní zdroje, které nejsou konkrétními texty pak v rubrice Odkazy.

Odborný časopis Svět nadání se věnuje nadání a nadaným z hlediska pedagogiky a psychologie.

Odbornou pomoc či radu v oblasti psychologické diagnostiky mimořádného nadání, výchovy a vzdělávání nadaných žáků, s výukou a tvorbou úloh pro nadané či impulsy ke  vzdělávání pedagogů a organizátorů aktivit pro nadané, můžete najít v Poradně.

Seznamy škol, organizací a projektů, které podporují nadané najdete pod volbou Systém podpory nadání. Není mezi nimi ta vaše?

Napište nám přes rubriku Kontakty!

Leták ke stažení v pdf

NIDV nabízí vzdělávání k problematice nadání

NIDV připravil širokou nabídku vzdělávacích programů pro pedagogy všech stupňů škol i pedagogy volného času. V katalogu na rok 2018 najdete anotace všech akreditovaných vzdělávacích programů. Na ty, které nejsou aktuálně vypsány v Programové nabídce NIDV, se můžete zapsat do "čekárny". Vyplněním poptávky můžete ovlivnit vypsání termínu Vámi vybraných vzdělávacích programů, o kterém Vás budeme informovat na Vámi zadaných kontaktech.

Výběr obsahu pro učitele na Talentovaní.cz

« Zpět

Třída vynálezců

Technická univerzita Ostrava nabízí školám týdenním motivační program na podporu technické tvořivosti podle holandské licence Kids and Science.
Program trvá 3 hodiny denně a je vhodný pro žáky 2. stupně ZŠ. Aktivitu vedou zkušení lektoři, kteří podle metodiky „odhal – zkoumej – inovuj" žáky motivují a přivedou k tvorbě, realizaci a prezentaci vlastních technických nápadů. Zároveň metodicky podpoří učitele tak, aby prvky programu mohli následně používat ve výuce.

Program je realizován jen na ostravských školách a v blízkém okolí.

Cílem programu je:

  • rozvoj technické tvořivosti
  • rozvoj prezentačních dovedností
  • rozvoj a zkušenost s týmovou prací
  • rozvoj rétoriky /schopnost formulovat a prezentovat svoje nápady a myšlenky a vysvětlit je ostatním.

Nejlepší nápady budou oceněny a mohou se zúčastnit soutěžní přehlídky dětských vynálezů TRŽIŠTĚ NÁPADŮ.

Pro naplánování konkrétní akce kontaktujte prostřednictvím e-mailu: popularizace@vsb.cz.

Zdroj: http://www.zlepsisitechniku.cz/nabidka-pro-skoly-a-verejnost/trida-vynalezcu/