Nabídka portálu pro učitele a další pedagogy

Portál Talentovaní.cz přináší všem pedagogům, kteří mají zájem se v problematice nadání a nadaných zorientovat, rozšířit si svůj obzor, informovat se o nejnovějším vývoji této oblasti zejména v ČR následující.

Vhodným pozváním do rozpoznávání nadání může být toto video

Aktuální upozornění na akce vážící se k tématu, novinky v oboru apod můžete sledovat v rubrice Aktuality.

Databázi aktivit pro žáky, učitele a další pedagogy najdete v rubrice Aktivity. Lze v ní přehledně vyhledávat podle více kriterií. Další nabídku NIDV vztahující se nejen k nadání naleznete na webu NIDV.

Metodické materiály pro různé stupně vzdělávání, které může učitel při práci s nadanými žáky využít, jsou v sekci Metodické materiály

Příručky, které učitel může využít pro práci s nadanými žáky, odborné články, studentské práce, legislativa, populární články a další texty přímo dostupné v elektronické podobě v rubrice Články převzaté . V těchto kategoriích můžete v rubrice vyhledávat. 

Doporučenou literaturu pro žáky, učitele, rodiče najdete pod stejnou volbou v rubrice Knhy. Ostatní zdroje, které nejsou konkrétními texty pak v rubrice Odkazy.

Odborný časopis Svět nadání se věnuje nadání a nadaným z hlediska pedagogiky a psychologie.

Odbornou pomoc či radu v oblasti psychologické diagnostiky mimořádného nadání, výchovy a vzdělávání nadaných žáků, s výukou a tvorbou úloh pro nadané či impulsy ke  vzdělávání pedagogů a organizátorů aktivit pro nadané, můžete najít v Poradně.

Seznamy škol, organizací a projektů, které podporují nadané najdete pod volbou Systém podpory nadání. Není mezi nimi ta vaše?

Napište nám přes rubriku Kontakty!

Leták ke stažení v pdf

NIDV nabízí vzdělávání k problematice nadání

NIDV připravil širokou nabídku vzdělávacích programů pro pedagogy všech stupňů škol i pedagogy volného času. V katalogu na rok 2018 najdete anotace všech akreditovaných vzdělávacích programů. Na ty, které nejsou aktuálně vypsány v Programové nabídce NIDV, se můžete zapsat do "čekárny". Vyplněním poptávky můžete ovlivnit vypsání termínu Vámi vybraných vzdělávacích programů, o kterém Vás budeme informovat na Vámi zadaných kontaktech.

Výběr obsahu pro učitele na Talentovaní.cz

zaHRAda aneb ČLOVĚČINA NENÍ DŘINA

Zážitkově metodický kurz pro učitele MŠ, ZŠ, vedoucích táborů a další pedagogy volnočasových aktivit pro děti 4 - 10 let. Termín: 15.-19.07.2017 Zážitkově metodický kurz, který vás vytrhne z běžného života a vrátí zpátky rozesmáté a odhodlané připravovat zážitkové programy podporující samostatnost dětí. Zveme vás na originální letní školu pro průvodce dětí ve věku 4-10 let. Chceme vám předat naše zkušenosti s výchovou dětí zážitkem, zaměřenou na rozvoj samostatné dětské osobnosti. Budeme se spolu procházet zahradou, ve které rostou rostliny jako odhodlání, vytrvalost, silná vůle, důvěra, sebeláska, odvaha, respekt, vlídnost a další. Setkáme se se skřítky Divísky, kteří o zahradu pečují Nabízíme šest let zkušeností s realizací zážitkových programů pro malé děti zaměřených na rozvoj ctností. Vyzkoušeli jsme různé programové podoby - letní kurzy, tábory, víkendovky, navazující programy ve školce a rodinné zážitkové akce. Máme nasbíráno a rádi předáme dál. Naše cesta začala osobní potřebou hledat odpovědi na otázky: K čemu chci své dítě vychovat? Co je důležité pro život? S jakými kvalitami osobnosti zvládne mé dítě jakoukoli situaci v životě? O čem kurz bude: Čeká Vás pět intenzivních dní našlapaných zajímavým programem od rána do noci. Každý den se dozvíte několik nových věcí o sobě, o druhých, o zkušenostech kolegů a hlavně o metodice zážitkové pedagogiky. Naučíte se nové hry a ochutnáte další originální programy. Budeme společně se skřítky Divísky prožívat, povídat, hledat, nalézat, malovat, popobíhat, vytvářet, relaxovat, zkoušet, objevovat, ... Prostě pestrý program sestavený podle prázdninovkových dramaturgických principů, takže vás nečeká žádný pel mel aktivit, ale provázaný program s jasným záměrem - naučit a inspirovat. Co vám kurz dá: Pro Vaši pedagogickou práci Vám předáme dvě základní věci - způsob myšlení (metodiku) a naše vynálezy (hry, karty, pomůcky, písničky, říkanky, scénky, apod.). Obohatíme váš pedagogický přístup o jednoduchou metodiku a nabídneme inspiraci, kterou můžete hned po kurzu vyzkoušet při práci se svými dětmi. Navíc v rámci kurzu vznikne několik vynálezů nových, protože i Vy se stanete objeviteli. Více informací najdete na: https://www.psl.cz/zahrada?gclid=CK2Svc2-vdQCFUGNGwodqNMIPg