Nabídka portálu pro rodiče

Ať již máte o nadání svých dětí jasno, anebo si jím nejste jisti, na portálu najdete především informace o nadání a práci s ním, kalendáře aktivit pro děti a mládež, možnost poradit se se zkušenými pedagogy či psychology.

Aktivity pro nadané i zájemce o obor nejrůznějšího druhu - mimoškolní kroužek, prázdninovou letní školu, soutěže apod, najdete v rubrice Aktivity.

Školy, které se speciálně věnují nadaným, můžete vyhledat v rubrice Školy pod volbou PSystém podpory nadání.

Další možnosti podpory naleznete též v Projektech pro nadané nebo v Organizacích, které se nadáním z nějakého hlediska zabývají.

Stipendia a ocenění Vám pomohou najít, kam se obrátit pokud chcete své dítě podporovat při studiu, nebo jej odměnit za výborné výsledky.

Literaturu pro své nadané dítě či pro sebe si můžete nechat doporučit v rubrice Knihy pod volbou Zdroje

Odborné články, studentské práce, legislativu, populární články a další informace k tématu nadání shromažďujeme v rubrice Články převzaté a Odkazy.

Odborný časopis k tématu - Svět nadání, který je prvním u nás vycházejícím periodikem týkajícím se nadání a nadaných.

Konzultace s pedagogy a psychology k diagnostice, rozvoji, podpoře nadání, ale také třeba poradit se, jaké hry jsou pro nadané nejvhodnější můžete v Poradně.

Pokud Vám na stránkách něco chybí, nebo chcete vyjádřit svůj názor, kontaktujte nás přes rubriku Kontakty.

Leták ke stažení v pdf.

Výběr obsahu pro rodiče

Letní vědecko-řemeslné tábory

Třetí ročník úspěšných vědecko-řemeslných táborů pořádá organizace Věda a technika z.ú. Kde a kdy se budou letos tábory konat?

Pro rok 2017 je připravena nabídka příměstských táborů a jedna letošní novinka: jeden turnus pobytového tábora. Tábory se budou konat v průběhu celého července a srpna ve třech městech – v Olomouci, Prostějově a Hlubočkách. V Olomouci bude k dispozici zázemí skautské klubovny u Hradiska (Černá cesta 69), v Prostějově prostory v bývalé ZŠ na Husově náměstí (Husovo nám. 94) a v Hlubočkách-Mariánském Údolí vědecko-řemeslnou dílnu nad hračkářstvím Mihaj (Olomoucká 357). Pobytový tábor se uskuteční v Hlubočkách-Hrubé Vodě.

Co děti na táboře čeká? Už třetí rok se mohou těšit na nevšední vědu, nejmodernější techniku, netradiční řemesla a dovednosti, sport, legraci a atraktivní hry! Letos jsou připraveny tábory s názvy Cestovatelé časem, Město pod lupou a Sám doma.

Pro koho jsou tábory určeny? Pro děti od 5 do 15 let. Děti budou první den rozděleny do skupinek podle věku a svých schopností. Maximální kapacita táborů je 25 dětí. Preferuje se individuální přístup, kterého je možné docílit pouze v malých skupinách. Cílem je, aby si děti vše samy vyzkoušely. Přehled letošních termínů s elektronickými přihláškami najdete na: http://www.geniator.cz/#kalendar