Nabídka portálu pro rodiče

Ať již máte o nadání svých dětí jasno, anebo si jím nejste jisti, na portálu najdete především informace o nadání a práci s ním, kalendáře aktivit pro děti a mládež, možnost poradit se se zkušenými pedagogy či psychology.

Aktivity pro nadané i zájemce o obor nejrůznějšího druhu - mimoškolní kroužek, prázdninovou letní školu, soutěže apod, najdete v rubrice Aktivity.

Školy, které se speciálně věnují nadaným, můžete vyhledat v rubrice Školy pod volbou PSystém podpory nadání.

Další možnosti podpory naleznete též v Projektech pro nadané nebo v Organizacích, které se nadáním z nějakého hlediska zabývají.

Stipendia a ocenění Vám pomohou najít, kam se obrátit pokud chcete své dítě podporovat při studiu, nebo jej odměnit za výborné výsledky.

Literaturu pro své nadané dítě či pro sebe si můžete nechat doporučit v rubrice Knihy pod volbou Zdroje

Odborné články, studentské práce, legislativu, populární články a další informace k tématu nadání shromažďujeme v rubrice Články převzaté a Odkazy.

Odborný časopis k tématu - Svět nadání, který je prvním u nás vycházejícím periodikem týkajícím se nadání a nadaných.

Konzultace s pedagogy a psychology k diagnostice, rozvoji, podpoře nadání, ale také třeba poradit se, jaké hry jsou pro nadané nejvhodnější můžete v Poradně.

Pokud Vám na stránkách něco chybí, nebo chcete vyjádřit svůj názor, kontaktujte nás přes rubriku Kontakty.

Leták ke stažení v pdf.

Výběr obsahu pro rodiče

Termíny diagnosticko-poradenských dní v Centru nadání

Diagnostické dny jsou aktivitou, která podporuje zjišťování a následné vzdělávací a výchovné intervence pro skupinu mimořádně nadaných dětí a mládeže. V rámci diagnostických dnů se nepracuje s žádnou formou "předvýběru", na tyto aktivity se může tedy přihlásit volně kdokoliv. Diagnostické dny jsou pravidelné diagnostické a poradenské akce, v současné době převážně realizované v prostorách sídla Centra nadání. Formát diagnostických dnů je tak obohacen akcemi v intimnějším prostředí, k dispozici jsou dvě testovací místnosti a jedna herna. •Diagnosticko-poradenský den neděle 21.05.2017 08:00 - 16:00 , Sídlo CN, Zavadilova 3, Praha 6 •Diagnosticko-poradenský den středa 24.05.2017 09:00 Sídlo Centra nadání o. p. s. Zavadilova 1297/3, Praha 6, Praha 6 •Diagnosticko-poradenský den středa 31.05.2017 09:00 Sídlo Centra nadání o. p. s. Zavadilova 1297/3, Praha 6, Praha 6 •Diagnosticko-poradenský den středa 07.06.2017 09:00 - 16:00 Sídlo Centra nadání o. p. s. Zavadilova 1297/3, Praha 6, Praha 6 Více informací a přihlášky najdete na:http://www.centrumnadani.cz/diagnostika/akce.html