Nabídka portálu pro žáky

Nemusíš být nadaný, stačí, když tě zajímají přírodovědné a technické obory a chceš se v nich dozvědět víc. Na Talentovaných.cz můžeš najít:

 

přehled o kurzech, soutěžích, letních školách, stážích a dalších aktivitách pro zájemce o přírodní vědy a techniku v rubrice Aktivity;

literatura o předmětech, které tě zajímají nebo pro svůj osobní rozvoj v rubrice Knihy ;

stipendia a ocenění pod volbou Systém podpory nadání;

školy specializované na práci s nadanými v rubrice Školy pod volbou Systém podpory nadání tamtéž najdeš další Organizace zaměřené na práci s nadanými a Projekty pro nadané;

chceš-li poradit s výběrem dalšího studia, dalších programů nebo s orientací v nabídce mimoškolních aktivit, můžeš využít online Poradnu.

Leták ke stažení v pdf.

Výběr obsahu pro žáky

Exkurze do Ústavu geoniky AV ČR (9.11. 2017 Brno)

Téma: historie, technika a technologie, Giskrova vila, zahradní domek Samuela Berana, zahrada Arnoldovy vily, řešení geografických hádanek.

Milada Pytelová, e-mail: milada.pytelova@mensa.cz, tel. +420 602 171 498
9.11.2017, 14:30  —  16:00
ulice Černopolní a Schodová (Brno – Černá Pole)

 

Připravené ukázky historických a moderních geografických výzkumů doplní prohlídka zajímavých prostor Giskrovy vily a zahradního domku pro Samuela Berana. Návštěvu pro zájemce oživí řešení geografických hádanek.

Spolek KC Josefa Arnolda rozšířil program o přístup na sousední zahradu Arnoldovy vily. Pro návštěvníky nachystal komentované prohlídky zahradního domku Samuela Berana, který je první brněnskou realizací Ernsta Wiesnera, nebo krátký edukační program v zahradě Arnoldovy vily - Poznej zahradu Arnoldovy vily.

Program je vhodný pro děti.

Zahrada Arnoldovy vily bude otevřená od 13:00 do 17:00. 

Sraz je ve 14:30 na ulici Černopolní mezi domy 47 a 49 u vstupu do zahrady.

On-line přihláška

Zdroj: http://deti.mensa.cz/index.php?pg=udalosti&aid=569