Nabídka portálu pro žáky

Nemusíš být nadaný, stačí, když tě zajímají přírodovědné a technické obory a chceš se v nich dozvědět víc. Na Talentovaných.cz můžeš najít:

 

přehled o kurzech, soutěžích, letních školách, stážích a dalších aktivitách pro zájemce o přírodní vědy a techniku v rubrice Aktivity;

literatura o předmětech, které tě zajímají nebo pro svůj osobní rozvoj v rubrice Knihy ;

stipendia a ocenění pod volbou Systém podpory nadání;

školy specializované na práci s nadanými v rubrice Školy pod volbou Systém podpory nadání tamtéž najdeš další Organizace zaměřené na práci s nadanými a Projekty pro nadané;

chceš-li poradit s výběrem dalšího studia, dalších programů nebo s orientací v nabídce mimoškolních aktivit, můžeš využít online Poradnu.

Leták ke stažení v pdf.

Výběr obsahu pro žáky

« Zpět

Festival vědy 2018

Festival vědy je pokračováním jarmarků, které v Dejvickém kampusu probíhají již od roku 2011. Je společným projektem vysokých škol, akademických a volnočasových institucí. Tématem ročníku 2018 je „Technologie hýbou světem". Více na www.festival-vedy.cz.

Novinkou pro rok 2018 je rozšíření Festivalu vědy až do Technické ulice směrem k Národní technické knihovně. Těšit se můžete na elektrická auta i motorky, které si budete moci vyzkoušet. 

Budete moci navštívit přes 80 expozic s experimenty, které si pro Vás připraví pražské vysoké školy, ústavy akademie věd i velké firmy jako ČEZ, Unipetrol nebo Valeo. Se svou expozicí se ukázaže i Národní technická knihovna, Národní technické muzeum, Kriminalistický ústav, chemická jednotka hasičů a Městská policie a další.

Pro střední školy jsme připravujeme doprovodný program v Ballingově sále NTK. Můžete se těšit na přednášky o šedých vodách, biotechnologiích či autonomních vozidlech. Registrace na přednášky bude probíhat od 27. 8. 2018.

Novinkou je panelová diskuse o změnách počasí a jeho vlivu na společnost, ve které vystoupí mimo jiné meteoroložka Taťána Míková. Diskuse bude určena dospělým návštěvníkům a bude od 17 hodin v Ballingově sále NTK

Kontakty

www.festival-vedy.cz
info@festival-vedy.cz

Pro objednání přednášky
Ing. Petra Karnetová, Ph.D.

Zdroj: https://www.vscht.cz/spoluprace/skoly/pro-verejnost/festival-vedy
Petra.Karnetova@vscht.cz
tel.: 739 249 128