Nabídka portálu pro žáky

Nemusíš být nadaný, stačí, když tě zajímají přírodovědné a technické obory a chceš se v nich dozvědět víc. Na Talentovaných.cz můžeš najít:

 

přehled o kurzech, soutěžích, letních školách, stážích a dalších aktivitách pro zájemce o přírodní vědy a techniku v rubrice Aktivity;

literatura o předmětech, které tě zajímají nebo pro svůj osobní rozvoj v rubrice Knihy ;

stipendia a ocenění pod volbou Systém podpory nadání;

školy specializované na práci s nadanými v rubrice Školy pod volbou Systém podpory nadání tamtéž najdeš další Organizace zaměřené na práci s nadanými a Projekty pro nadané;

chceš-li poradit s výběrem dalšího studia, dalších programů nebo s orientací v nabídce mimoškolních aktivit, můžeš využít online Poradnu.

Leták ke stažení v pdf.

Výběr obsahu pro žáky

« Zpět

Hledá se ! pro nový školní rok - Praha, Brno a okolí

Rád/a předáváš své znalosti a zkušenosti dál? Baví Tě práce s dětmi? Tak přesně Tebe hledáme do týmu Intellectus

Hledáme LEKTORY/LEKTORKY KROUŽKŮ programování, vědeckých, technických a kreativních oblastí PRO DĚTI, Praha a okolí ( např. Dobřichovice, Černošice, Praha západ), Brno, Benešov, 150-400 Kč/ hod

Co Tě u nás čeká?
Jedná se o výuku zájmových kroužků na ZŠ a v Talentpointech. Téměř 100 % děti na kroužky dochází se zájmem a ne z donucení rodičů.

Jsme organizace, pro kterou je vzdělávání a rozvoj dětí na prvním místě. Snažíme se o zábavnou formu tak, aby si děti z kroužků odnesly nejen vědomosti, ale i zážitky, a hlavně nadšení do dalšího objevování.Kroužky tudíž navštěvují děti se zájmem, ne z donucení. Žádné předem dané postupy, ale naopak nápadům na aktivity v kroužku se meze nekladou, pro inspiraci však můžeme sáhnout i do již vypracovaných materiálů nebo se můžeš poradit s kolegy. Nabízíme kroužky z různých oblastí, např. přírodních věd, IT, technických oborů, ale i deskových her, hlavolamů nebo ručních prací. Mezi naše nejžádanější kroužky patří Malý programátor, Malý badatel, Malý informatik, Malý přírodovědec a Deskové hry a hlavolamy. Pokud nabídneš zajímavý nápad nebo zálibu, není problém nový kroužek zařadit.

Práce je vhodná pro studenty, absolventy, aktivní seniory, rodiče na rodičovské, ale i pro všechny pracující, kteří chtějí své vědomosti předávat dál.

Kroužky probíhají na základních školách od října do června jednou týdně, nejčastěji v odpoledních hodinách a jsou určeny převážně pro děti od 7 let. Výhodou je příjemné prostředí s 5-10 dětmi na kroužku.

V současné chvíli hledáme lektory pro kroužky a víkendové programy pro oblast Prahy a okolí (např. Dobřichovice, Černošice, Praha západ), Brna a Benešova.

Co od Tebe potřebujeme?
věk min. 18 let a trestní bezúhonost
Porozumění a znalosti ve svém oboru, touhu a schopnost předat znalosti dětem
Nadšení pro věc
Hezký vztah k dětem a trpělivost pro práci s nimi
Komunikativnost, samostatnost, kreativní myšlení
Schopnost a snaha učit se nové věci
Vysoko nastavené morální hodnoty
Pedagogická aprobace ani dokončené vzdělání není podmínkou

Co Ti nabízíme?
Pozici lektora kroužku s min.1 hod týdně na ZŠ v Praze či okolí, Brně či dalších městech
Plat 150-400 Kč/hod
Příjemné pracovní prostředí s 5-10 dětmi
Materiální a morální podporu (pomůcky, nové technologie, mnohaleté zkušenosti, podpora mentorů a ostatních lidí v týmu)
Možnost další spolupráce a osobní rozvoj (tábory, workshopy…)
Práci, která má smysl a bude Tě bavit
Práci na DPP či živnostenský list


Zajímá Tě víc?
Pokud zastáváš podobné hodnoty, chceš přispět k dalšímu rozvoji dětí ve školách, naučit děti vše potřebné a podpořit talenty, pošli nám svůj strukturovaný životopis s krátkým motivačním dopisem na e-mail: info@intellectus.cz . Pro inspiraci o nás můžeš navštívit stránky www.intellectus.cz nebo www.talentpoint.cz.

Případně, zde je FB událost s možností se přihlásit: FB

 

Fotka uživatele Intellectus.