FESTIVAL VĚDY & TECHNIKY

29.08.2023

Více než čtyři desítky vědecko-technických institucí, populárně-vzdělávacích organizací, akademických ústavů, vysokých škol i soukromých společností si pro všechny návštěvníky – malé i velké, odborníky i laiky, nejmladší i nejstarší – připravily interaktivní ukázky toho, čemu se právě teď věnují, nebo co už dokázaly. Každý tak na vlastní kůži může zažít, že věda není jen suchá teorie, ale velmi často praktická, užitečná a zábavná věc. 

Vždyť to, že neumíráme na banální nemoci, že cestujeme z jednoho kontinentu na druhý, že téměř prorůstáme počítači, máme k dispozici světlo ve dne i v noci, máme co jíst a pít, žijeme dvakrát déle než naši předci… to všechno je výsledkem usilovné práce mnoha a mnoha generací zvídavých lidí, vědců všeho druhu.

Věda, která hýbe Brnem – a mnohdy i zbytkem světa – skutečně umí být okouzlující, uhrančivá, zábavná i překvapivá. Stejně jako lidé, kteří se jí s nadšením věnují. Na Festivalu vědy budou bláznit nejen „tradiční“ vědci – chemici, matematici nebo geologové. Letos poprvé své přístroje ukážou také firmy vyrábějící elektronové mikroskopy. Jak se předpovídá počasí zase vysvětlí odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu. Kouřová show Smokeman doslova vybuchne v záplavě fyzikálních a chemických pokusů. Na Festivalu vědy totiž není téměř nic nemožného.

Těšit se můžete také na spoustu vnitřních, ale i venkovních expozic. Připraveno je několik workshopů, Divadlo vědy plné zábavných experimentů, úniková hra nebo atraktivní modely vesmírných těles. 

Největší vědecká show v Brně, jejímž hlavním organizátorem je Hvězdárna a planetárium Brno, navazuje na předchozí úspěšné ročníky, pod patronátem statutárního města Brna a jako součást projektu Jihomoravský kraj fandí vědě. Letos poněkud nabobtnala, a tak se přesouvá do prostor pavilonu A1 brněnského výstaviště, vstup je ale stále zdarma a kompletní program najdete jako obvykle zde

Slibujeme, že se budete od pátku 8. září do neděle 10. září na Festivalu věd v pavilonu A1 brněnského výstaviště bavit nejen vy, ale také vaši kamarádi, rodiče nebo prarodiče.

Sílu všech elektronů v atomech vaší ruky na to!

https://www.festivalvedyatechniky.cz/o-akci/