Pythagoriáda

Pythagoriáda je určena všem žákům 5., 6., 7.a 8. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří mají zájem o matematiku. Cílem Pythagoriády je zvýšit zájem o matematiku u co nejširšího počtu žáků. Úlohy této soutěže vycházejí ze znalostí matematiky odpovídajících ročníků ZŠ a víceletých gymnázií, zúčastnit se této soutěže může každý žák příslušného ročníku - není tedy nutné být matematickým talentem. Soutěž má dvě kola školní a okresní. Informace o konání okresního kola zjistíte u příslušného krajského garanta. Pravidla soutěže upravují propozice. Obsah úloh nepřesahuje výstupy z RVP.

Od školního roku 2019/2020 přebírá soutěž ZŠ Brno, Sirotkova 36, 616 00 Brno-Žabovřesky. Za koordinaci a přípravu úloh bude zodpovědná paní  Mgr. Marcela Cvrkalová cvrkalova@zssirotkova.cz.

Vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR a v souvislosti se zveřejněním Manuálu k provozu škol ve školním roce 2020/21 s lítostí oznamujeme všem příznivcům soutěže Pythagoriáda, že okresní kola odložená z března 2020 na podzim NEPROBĚHNOU.

Nejbližší ročník soutěže Pythagoriáda se uskuteční (bude-li epidemiologická situace v ČR příznivá) v říjnu a listopadu 2021.

Děkujeme za pochopení a za vaši přízeň.

Organizační řád Pythagoriády

 

 

Aktuální ročník

Archiv

Informace a aktuality o soutěži

Kontakt na tajemníka soutěže

Pro komunikaci s tajemníkem soutěže, prosím používejte tuto adresu
ZŠ Brno Sirotkova
Mgr. Marcela Cvrkalová
Sirotkova 36
616 00 Brno-Žabovřesky
Tel.: 541211945