MenART otevírá příjem přihlášek do ročníku 2022/2023

19.01.2022

Stipendijní Akademie MenART otevírá příjem přihlášek do dalšího ročníku, který odstartuje na konci srpna. Do programu jsou přijímány vždy dvojice žák – pedagog. V rámci stipendia mají možnost po dobu školního roku pracovat v úzkém kontaktu s významnými osobnostmi naší umělecké scény v oblasti hudební, výtvarné, taneční i divadelní tvorby.

V oborech klasické hudby ji přijali již naši stálí průvodci – operní pěvkyně Kateřina Kněžíková, klavírní virtuosové a pedagogové Ivo Kahánek a Karel Košárek, koncertní mistr České filharmonie a PKF Prague Philharmonia, houslista Jan Fišer, flétnista, vyhledávaný pedagog na mezinárodní scéně Jan Ostrý. Do Akademie MenART nově vstupují přední koncertní umělci mezinárodního významu – kytarista a pedagog Pavel Steidl a violoncellistka Michaela Fukačová. Inspirativní setkání v hudebních žánrech bez hranic a autorské tvorbě povedou zpěvačka Radka Fišarová a skladatelka a interpretka Beata Hlavenková. Hornista a dirigent Radek Baborák se zaměří na práci se školními orchestry. Taneční umění přiblíží už počtvrté choreograf a tanečník Jan Kodet a “prkna, co znamenají svět” otevře pro žáky a pedagogy literárně-dramatického oboru herec Ondřej Nosálek. MenART opět nabídne také práci na poli nejrůznějších výtvarných technik. Do ilustrace a animovaného filmu studenty zavede režisérka a výtvarnice Galina Miklínová, do autorské tvorby výtvarník a hudebník Milan Cais a do práce s novými médii výtvarník a pedagog Pavel Mrkus. Přihlášky do stipendijní Akademie jsou otevřeny do 30.3.2022.

Akademie MenART je otevřena pro žáky základních uměleckých škol, 2. stupně ZŠ či studenty středních škol. Přihlášky a další podrobnosti k programu najdete na www.menart.cz.