Ocenění úspěšných středoškoláků

13.12.2019

Účastníci mezinárodních soutěží, kteří úspěšně reprezentovali Českou republiku na 18 předmětových olympiádách a dalších soutěžích, převzali ve čtvrtek 12. prosince ocenění z rukou náměstka ministra školství mládeže a tělovýchovy Karla Kováře.

Čeští středoškoláci uspěli v globální konkurenci téměř šesti tisíc účastníků z Evropy, Asie, Afriky, Severní a Jižní Ameriky. Probojovat se do mezinárodní soutěže a uspět na světové úrovni je velmi náročné. Naši středoškoláci dokázali v mezinárodních soutěžích, které se letos konaly v různých městech Evropy, ale i ve vzdálenějších místech např. v Číně, v Jižní Korei, v Azerbájdžánu, že patří mezi světovou špičku. V letošním roce se českým reprezentantům zvlášť dařilo. Mezinárodních soutěží se zúčastnilo 87 středoškoláků, kteří získali celkem 76 medailí, z toho 20 zlatých, 28 stříbrných, 28 bronzových a navíc 11 čestných uznání. Někteří z nich, jako např. Josef Minařík z Gymnázia Kpt. Jaroše v Brně, se úspěšně účastnili dokonce několika mezinárodních olympiád. V Mezinárodní olympiádě v informatice v Azerbájdžánu získal Josef stříbrnou medaili, bronz vybojoval v Mezinárodní matematické olympiádě ve Velké Británii a další bronzovou medaili v Mezinárodní Fyzikální olympiádě v izraelském Tel Avivu.

Slavnostní sekání účastníků mezinárodních olympiád s představiteli MŠMT se konalo ve Vlasteneckém sále historické budovy Karolina v Praze 1. Účastníkům mezinárodních olympiád gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci České republiky.