TECHNOLOGICKÁ GRAMOTNOST - Představme studentům technologie, které hýbou světem

05.09.2023

A jaká témata řešíme?

ELEKTROMOBILITA
Jsme připraveni na tento trend poslední doby? Zdá se, že současný automobilový trh na elektromobilitu připraven je, ale co když stojí před technickými úskalími, které musí vyřešit? Dokážeme v současném nastavení využít dnešní infrastrukturu, anebo nás čekají změny? A jaké to budou?

AI - UMĚLÁ INTELIGENCE
Umělá inteligence dokáže porazit velmistra v šachu, dokáže autonomně řídit vozidlo nebo dokonce pomáhat se záchranou lidských životů tam, kde lidský faktor selhává. Je to stále bezpečná technologie? A na jakých principech funguje?

5G

Doma jsme tam, kde se nám automaticky připojí telefon k wifi síti. Dokáže 5G tento mýtus vyvrátit a přenese nás do „domova“ všude po světě?

IOT
A pokud budeme mít pokrytí po celém světě, tak proč bychom neměli zařízení, která budou spolu komunikovat napříč kontinenty i vesmírem? Kde je budoucnost chytrého bydlení, naší bezpečnosti a udržitelnosti? Na jakém principu funguje Internet of Things a co si pod tím máme představit? Na většinu těchto otázek si už teď můžeme odpovědět.

KYBERBEZPEČNOST ​
My všichni za sebou na internetu zanecháváme stopy. Jaké prvky používáme k tomu, abychom byli ochráněni a předešli riziku útoku? Říká se, že kyberbezpečnost roste lineárně s výkonem počítačů, je to pravda?

... a další témata budou následovat:

dobývání vesmíru, kryptoměny, blockchain, 3D tisk, robotika, drony, logistika, vývoj HW a SW.

Délka přednášky: ZŠ: 45 - 60 min, SŠ: 90 - 120 min

Počet žáků: 15 a více

Místo konání: ve vaší škole

Potřebné vybavení: projektor, telefony studentů

8-9. třídy ZŠ

Objednávat můžete zde: https://www.technologicka-gramotnost.cz/