V otevřených T-kurzech čekají zajímavá témata i dobří kamarádi

06.01.2021

Nové uzavření škol na podzim přineslo potřebu řešit hlavně psychickou pohodu žáků zavřených doma. V nabídce se tedy objevil kromě tradičních T-kurzů zaměřených na zajímavá témata z chemie, fyziky, historie a jiných oborů další online kurz: Ultimejt gauč survajvl neboli kurz přežití nucené domácí izolace.

Je určen žákům od 13 do 19 let a jeho náplní jsou postupy, které mohou účastníkům pomoci si v podmínkách domácí izolace plánovitě se rozvíjet, pečovat o vztahy a klidně si užít videohry, nejrůznější zdroje na internetu a vůbec, vzít další karanténu jako šanci. Kurz je vhodný jak pro ty, kteří to doma neumějí vydržet, tak i pro ty, které to naopak teď doma hodně baví. Jedni možná přijdou na to, jak si to trochu ulehčit a druzí třeba na to, jak z toho získat pro sebe co nejvíce. Kurz je sestaven z kreativních úkolů, jejichž výsledek závisí na účastnících samých.

Jako reakce na ne vždy přesné a někdy velmi zmatečné zprávy o příčinách a perspektivách vývoje pandemie byly připraveny dva T-kurzy: Koronavirus – co víme o nové nákaze, který uváděl na pravou míru nejrůznější spekulace a neověřené zprávy; a druhý z nich: Matematické modelování na příkladu COVID 19 pracoval s datovými modely šíření nákazy za různých podmínek. Dalo by se říci, že s podobnými, i když složitějšími modely pracuje ministerstvo zdravotnictví.

Díky účasti v T-kurzech se mohou účastníci setkávat i v méně formálních prostředích například v Café Talnet a v případě zmírnění epidemiologických opatření i na prezenčních akcích. Komunita instruktorů a účastníků Talnetu je jedna z hodnot, kterou všichni zmínění nejvíce oceňují.

Přihláška do všech online kurzů – ne jen těch jmenovaných – je od začátku ledna otevřená novým zájemcům. Anotace najdete na stránkách Talnetu v sekci T-kurzy. Přihlášku najdete na domovské stránce Talnetu nebo na přímém linku. T-kurzy jsou pro studující zdarma.