Veselý stroj - soutěž

11.05.2020

Už počtvrté mají všichni mezi 3 a 15 lety možnost předvést své schopnosti v tvůrčí soutěži Veselý stroj.
Letošní téma je Veselý stroj zachraňuje přírodu.

Soutěží se o věcné ceny, například tablety, stavebnice LEGO a mnohé další. 

Co máš pro účast v soutěži udělat?

  • Stáhni si soubor s navrženými součástkami pro ztvárnění Veselého stroje.
  • Vystřihni ty, které se ti hodí a pomocí koláže, komiksu, počítačové grafiky, dokreslení či dalších výtvarných technik navrhni stroj, který dokáže pomoci přírodě.
  • Vymysli a vytvoř zajímavý stroj, který zvládá zachraňování. Nezáleží, jestli pomůžeš louce, lesu, rybníku či se pustíš do záchrany moří, hor či pralesů.
  • Maximální formát práce je A3.
  • Ke svému stroji napiš, jak funguje – klidně jako krátkou uživatelskou příručku. Možná toho umí víc a byla by škoda se nepochlubit.
  • Své dílo doruč prosím nejpozději do 15. května 2020 poštou na adresu: Nitranská 410/10, 460 07  Liberec (na zadní stranu nezapomeň uvést svůj telefon a email), nebo e-mailem sken (či fotku v dostatečném rozlišení) na veselystroj@iqlandia.cz.

Stovka nejlepších prací vyhodnocených odbornou porotou postoupí do semifinále.
Semifinálové práce budou vystaveny v libereckém OC Forum a v OC Plaza, kde půjde pro jednotlivé účastníky hlasovat vhozením hlasovacího lístku.
Podobné hlasování proběhne i na internetu (1 hlas z jedné IP adresy za 24 hodin, takže neváhej k hlasovací akci vyzvat i své známé a kamarády!).

V každé věkové kategorii budou oceněny tři práce, kromě toho vavříny získají i vítězové hlasování v OC a internetového hlasování.
Speciální cena bude udělena ve skupinové kategorii, jednu osobní cenu udělí ředitelka Expertní rady iQLANDIE Lidie Vajnerová.

A nejlepší na závěr: Vítězný stroj bude jako každý rok opravdu postaven podle předlohy a následně obohatí sbírky iQLANDIE.

Termín a způsob vyhlášení vítězů bude v brzké době upřesněno.
Hledáme náhradní řešení namísto slavnostního vyhlášení v rámci akce Muzejní noc.

Soutěžní kategorie: 

  • 3 – 6 let Hamley’s
  • 7 – 11 let
  • 12 – 15 let
  • Skupinová kategorie #211 Chytrá rodina 

Soutěž pořádá IQLANDIA, o.p.s. za podpory Nadačního fondu Gago a s přispěním partnerů. Pořadatel si vyhrazuje právo použít návrhy k nekomerčním účelům. Účast v soutěži se vykládá jako souhlas se zpracováním osobních údajů pouze pro potřeby této soutěže. Uvedení kontaktní e-mailové adresy je podmínkou účasti v soutěži.

Za soutěžní výbor: Jitka Mrázková

Případné dotazy směřujte na veselystroj@iqlandia.cz