Ochutnejte textil. Projektové prázdninové dny pro středoškoláky na TUL v LIberci

Základním posláním a cílem projektových prázdninových dnů Ochutnejte textil na FT TUL je přiblížení a objasnění problematiky technických a oděvních textilních struktur žákům středních škol. V rámci projektových prázdninových dnů žáci středních škol můžou individuálně pracovat s návrhem, konstrukcí, výrobou a následně hodnocením tří základních textilních struktur: příze, pleteniny a tkaniny.

V rámci projektových prázdninových dnů je kladen důraz nejen na estetický vzhled textilie, ale také na definici jejích základních užitných a mechanických vlastností potřebných pro dosažení požadovaného chování navržené textilie spojené s její aplikací.

Projektové prázdninové dny dávají prostor všem žákům bez rozdílu znalostí textilu (gymnázií, průmyslových škol s uměleckým i technickým zaměřením) proniknout do problematiky konstrukcí, výroby a analýzy struktury příze, tkaniny a pleteniny nejen pro oděvní, ale především pro technické aplikace (medicíny: cévy, šlachy; automobilů: pneumatiky, airbagy, chladiče; turbín: lopatky turbín, větrné elektrárny, strojírenství: uhlíkové kompozity pro silniční kola, rámy strojních zařízení, výztuže staveb, apod.).

Projektové prázdninové dny Ochutnejte textil na FT TUL jsou organizované Katedrou technologií a struktur Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci (KTT FT TUL). Katedra organizací projektových dnů umožňuje žákům středních škol aktivně se zapojit do činností, které v rámci vzdělávání nabízí studentům zapsaným do studijních programů FT TUL.

Datum konání
21.08.2023 - 25.08.2023
Pravidelná
Ano
Den
pondělí
Od - do
-
Organizátor
TUL
Adresa
Studentská 1402/2
Liberec
46117
Kraje
Liberecký
Url adresa
Registrace od - do
01.07.2023 - 18.08.2023
Typ
Žáci a studenti
Obor
Ostatní
Cílové skupiny
Žáci - druhý stupeň, studenti SŠ
Hodnocení